Як не нашкодити: найпоширеніші помилки при допомозі тваринам
Годуючи чи допомагаючи тваринам, ми часто завдаємо їм іще більшої шкоди.
Про це йдеться у дописі UAnimals на сторінці у фейсбук.
Помилка №1: годування їжаків молоком
Їжаки не переносять лактозу, тому молоко може викликати у них діарею або навіть призвести до смерті. Краще залиште для них якісні консерви для котів або собак.
Помилка №2: годування птахів хлібом
Годування птахів хлібом на озерах — це шкідливо. Хліб не має необхідних поживних речовин і може зашкодити здоров'ю птахів. Допомагати птахам варто лише у сильні морози або якщо вони травмовані, використовуючи виноград без кісточок, зернятка свіжої кукурудзи, овес або зелений горошок.
Помилка №3: порятунок злетків
У кінці травня та на початку червня можна побачити злетків — птахів-підлітків, які вчаться літати. Якщо пташеня не травмоване, не забирайте його, а посадіть у траву чи на гілку. Батьки птахи доглядають за ним та годують. Трохи терпіння, і ви зможете побачити їхню турботу.
Помилка №4: годування білок у парку
Дикі білки можуть самостійно забезпечити себе їжею. Підгодовування може зробити їх залежними від людей. У період екстремальних холодів можна пригощати білок очищеними волоськими горіхами, нечищеним гарбузовим та соняшниковим насінням, морквою, нарізаними яблуками, сушеними зернами кукурудзи та сухофруктами без цукру. Уникайте залишення у смітниках відкритих пакетів із залишками шкідливих продуктів, таких, як чипси чи сухарики.
Помилка №5: шкода кажанам
Якщо до вашої оселі потрапив кажан, не завдавайте йому шкоди. Вони занесені до Червоної книги і відіграють важливу роль у природі. Вдягніть рукавиці або заверніть руки в рушник, упіймайте тварину і посадіть її до коробки. Влітку або навесні кажана слід випустити на волю ввечері чи вночі. Взимку зв'яжіться з фахівцями Українського Центру реабілітації рукокрилих, щоб отримати подальші інструкції.
Ці прості поради допоможуть уникнути поширених помилок і зроблять вашу допомогу тваринам дійсно корисною.