Хохуля руська: як війна розв’язана агресором вбиває рідкісну тварину
Хохуля – надзвичайно рідкісна і обережна тварина, вона занесена до Червоної книги України зі статусом реліктового виду, під загрозою зникнення.
Про це пише UAnimals.
Хохуля має невелике тіло (20 сантиметрів завдовжки) з чотиригранним хоботком, який допомагає їй копати мул на дні. Вона має слабкий зір, але добре плаває в темних заростях. Тіло вкрите густою шовковистою шерстю, що утворює повітряну подушку, захищаючи від намокання.
Тварина живе в заплавних озерах. Вхід до її нори знаходиться під водою, але сама нора продовжується вгору, утворюючи складну мережу ходів.
Хохуля споживає як рослинну, так і тваринну їжу, включаючи молюсків, личинки комах, рибу та рослини, такі як латаття.
Загрози для існування:
- Зміни клімату. Засухи та зміни температур загрожують виживанню хохулі.
- Сільське господарство. Люди та худоба турбують тварину.
- Рибальство. Рибалки часто використовують методи, що лякають і шкодять хохулі.
- Неочищені стоки. Забруднення води, особливо через аварії на очисних спорудах у Росії, значно шкодить популяції.
- Військові дії. Війна, зокрема на Сумщині, особливо біля річки Вир, впливає на хохулю. Вибухи та гідродинамічні удари від снарядів завдають шкоди тваринам.
На території України хохуля майже вимерла. Єдина популяція залишилася в Сеймі та його притоках. Востаннє хохулю бачили 6 серпня 2018 року в річці Клевень.
Через війну та відсутність фінансування, організувати облік хохулі зараз важко. Влітку тварину складно виявити, тому обліки проводяться взимку, коли лід прозорий.
Після закінчення бойових дій проведуть дослідження для збереження популяції. Хохуля є унікальним представником фауни, і її збереження на Сумщині є пріоритетним завданням.