Як аномальна спека впливає на Чорне море: результати моніторингу водойми
Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ) проводить моніторинг впливу аномальної спеки на довкілля, зосереджуючи увагу на стані Чорного моря в червні та липні 2024 року.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.
Щотижня Український науковий центр екології моря проводить екологічні спостереження стану прибережних вод біля мису «Малий Фонтан» та Чорноморського яхт-клубу.
З початку 2024 року зафіксовано значні коливання температури води: від 22,2 ºС на початку червня до 29,4 ºС в середині липня, із середнім показником 25,1 ºС.
Рівень нітратного азоту у воді варіював від 13,0 мікрограмів на кубічний дециметр до 1995,0 мікрограмів на кубічний дециметр, із середнім значенням 342,0 мікрограмів на кубічний дециметр, що вказує на поганий екологічний статус.
Вміст амонійного азоту коливався в межах від <15 мікрограмів на кубічний дециметр до 29,2 мікрограмів на кубічний дециметр із середнім значенням 14,0 мікрограмів на кубічний дециметр, також відповідаючи поганому екологічному статусу.
Супутникові спостереження в липні виявили поширення теплої прісної води в північно-західній частині Чорного моря, перенесеної стійкими північно-східними вітрами з лиманів до відкритого моря. Тривала спека сприяла розвитку синьо-зеленої водорості та «цвітінню» води.