Російське вторгнення в Україну: агресор завдав збитків клімату на 32 мільярдів доларів

25 Липня 2024, 11:22
Російське вторгнення в Україну: агресор завдав збитків клімату на 32 мільярдів доларів 524
Російське вторгнення в Україну: агресор завдав збитків клімату на 32 мільярдів доларів

На Міжнародній конференції з питань відновлення України у Берліні презентували нову оцінку Ініціативи з обліку викидів парникових газів від війни.

Про це повідомляє Екоклуб.

За два роки повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну загальна шкода для клімату становить неймовірні 32 мільярди доларів.

Перші результати дослідження показали, що лише за перший рік конфлікту викиди вуглецю зросли до 120 мільйонів тонн, що перевищує викиди більшості високоіндустріальних країн.

Наразі ця цифра досягла 175 мільйонів тонн вуглецю за два роки, що відповідає еквіваленту викидів від 90 мільйонів автомобілів чи будівництва 260 вугільних електростанцій.

Експерти підкреслюють, що більше третини цих викидів відбуваються за межами України, демонструючи глобальний характер впливу військових дій на навколишнє середовище. 

Вони також вказують на недооцінений ефект військових ланцюгів постачання, які вимагають значних обсягів вуглецевої продукції та спричиняють прямі та непрямі викиди парникових газів.

Крім цього, військові дії призвели до неконтрольованих витоків SF6 – особливо потужного парникового газу, який перевищує за потенціалом забруднення навіть вуглекислий газ, метан і оксид азоту.

За словами вчених, вплив війни на клімат посилюється з кожним місяцем через спалахи нафтових пожеж, систематичне руйнування інфраструктури та інші дестабілізуючі фактори.

Експерти наголошують, що навіть після завершення військових дій Росією, реконструкція руйнівної інфраструктури стане додатковим джерелом викидів вуглекислого газу, пов'язаним з виробництвом цементу та сталі. Прогнозується, що ці процеси можуть призвести до 56 мільйонів тонн вуглекислого газу.

Це вже четверта ітерація дослідження впливу війни на клімат, що була можлива завдяки підтримці Європейського кліматичного фонду та інших міжнародних організацій.

 

Коментар
27/04/2025 Неділя
27.04.2025
26.04.2025
25.04.2025