У Шацькому нацпарку провели облік лелек

10 Липня 2024, 17:17
У Шацькому нацпарку провели облік лелек 401
У Шацькому нацпарку провели облік лелек

На території Шацького національного природного парку провели щорічний моніторинг лелеки чорного, що є об'єктом особливого захисту в рамках міжнародних конвенцій та законодавчих актів України. 

Про це повідомляють у Державному агенстві лісових ресурсів України. 

Згідно з результатами дослідження, встановлено, що на території парку знаходиться приблизно дев’ять гнізд лелеки чорного з охоронними зонами радіусом 1000 метрів у лісових масивах, де обмежено проведення господарських заходів.

Фахівці зафіксували і закільцювали сім пташенят лелеки чорного у двох гніздах. Інші гнізда були заселені, але не мали яєць чи пташенят.

Науковці вважають, що зменшення кількості птахів може бути пов'язане з нестачею кормової бази, спричиненою несприятливими погодними умовами в цю весну.

Лелека чорний є об'єктом особливого захисту і включений до Бернської та Боннської конвенцій в Європі, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, а також в Червону книгу України.

Ці дані підкреслюють важливість заходів з охорони середовища та додаткових заходів для збереження популяції лелеки чорного на унікальних природних територіях України.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024