На Рівненщині розраховують суму збитків довкіллю від обстрілів 10 липня

10 Липня 2024, 16:36
На Рівненщині розраховують суму збитків довкіллю від обстрілів 10 липня 400
На Рівненщині розраховують суму збитків довкіллю від обстрілів 10 липня

Екоінспектори визначають збитки довкіллю внаслідок влучання ворожих безпілотників в об’єкт енергетичної інфраструктури на Рівненщині. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Держекоінспекції Поліського округу. 

У ніч на 10 липня 2024 року, ворожі безпілотники атакували об’єкти енергетичної та цивільної інфраструктури на Рівненщині, зокрема об’єкт Укренерго, залишивши за собою наслідки, що потребують негайної реакції та оцінки екологічного збитку.

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу негайно виїхали на місце прильоту ворожого безпілотника з метою фіксації наслідків обстрілу та збору проб ґрунтів для подальшого аналізу. 

Після проведення досліджень і отримання результатів відбору проб та визначення часу пожежі, спричиненої влучанням безпілотника, екологічна інспекція розрахує збитки, завдані природному середовищу.

Усі матеріали та результати роботи екологічних інспекторів будуть передані до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, органів прокуратури та правоохоронних структур. 

Це необхідно для включення інформації до реєстру військових злочинів, вчинених російською стороною проти довкілля, та формування механізму отримання репарацій в рамках відкритих кримінальних проваджень за статтями 441 «Екоцид» та 438 «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України.

 

 

Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024