Збереження екосистем водойм: наявність риб-шкідників визначатимуть шляхом відбирання проб води

10 Липня 2024, 12:24
Збереження екосистем водойм: наявність риб-шкідників визначатимуть шляхом відбирання проб води 251
Збереження екосистем водойм: наявність риб-шкідників визначатимуть шляхом відбирання проб води

У Великобританії агенство з охорони навколишнього середовища впроваджує нову технологію для виявлення та контролю інвазійних чужорідних видів риб.

Про це пише Управління державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Волинській області.

Цей метод дає змогу визначати присутність певних видів риб, відібравши проби води із водойм. Оскільки риби скидають свої ДНК із слизом, лускою, екскрементами.

Контроль за інвазійними та чужорідними видами риб є важливим, з точки зору збереження популяцій місцевих видів риб. 

«Інвазійні види риб становлять серйозну загрозу для місцевих екосистем. Ці чужорідні риби конкурують з аборигенними видами за їжу та середовище існування, можуть призвести до гібридизації, а також переносити та поширювати небезпечні для місцевих риб хвороби», – зазначили в агентстві охорони навколишнього середовища Великобританії.

Завдяки новій технології дослідники можуть:

  • Чітко ідентифікувати присутність таких «чужинців», як карась сріблястий та чебачок амурський, навіть у незначних кількостях;
  • Виявляти інвазивні види на ранніх стадіях: це дозволяє вживати заходів щодо стримування поширення до того, як воно стане неконтрольованим;
  • Ефективно відстежувати поширення: ДНК-аналіз дає можливість чітко визначити, де саме знаходяться інвазивні риби, що робить процес їх видалення більш цілеспрямованим;
  • Захищати місцеві види: зменшуючи популяції інвазивних риб, EA сприяє збереженню та відновленню природної рівноваги у водоймах.
Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024