Бульбашкове полювання горбатих китів: як це відбувається

09 Липня 2024, 17:47
Бульбашкове полювання горбатих китів: як це відбувається 282
Бульбашкове полювання горбатих китів: як це відбувається

Бульбашкове полювання горбатих китів – метод полювання, що дає змогу збирати великі зграї риби та криля.

Про це йдеться на сторінці Антарктичного наукового центру у фейсбук. 

Під час полювання група горбатих китів, що може включати від кількох особин до десятків, спільно створює бульбашкову сітку, яка закручується навколо здобичі. 

Лідер групи починає цей процес, видуваючи бульбашки, які формують спіраль, а інші кити допомагають утримувати здобич у цій пастці. Розміри створеної бульбашкової сітки можуть досягати 30 метрів у діаметрі.

Коли лідер групи подає сигнал годування, всі кити одночасно піднімаються вгору через центр спіралі, розкриваючи свої великі роти, щоб набрати велику кількість води разом із здобиччю. Вони використовують свої великі горлові складки для цього процесу, що дозволяє їм ефективно збирати поживу.

Цей метод полювання є демонстрацією високої соціальної інтелігенції горбатих китів і вимагає від них високого рівня комунікації та синхронізації дій. Ці вміння передаються від одних поколінь китів до інших, що робить цей спосіб добування їжі особливим і вивченим.

На додаток до свого унікального способу полювання, горбаті кити також часто демонструють інші цікаві типи поведінки, такі як шпигунство та стрибки з води. Вони є вражаючим прикладом того, наскільки різноманітним і складним може бути життя цих величезних морських ссавців.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024