Спекотна погода: як вберегти домашнього улюбленця від теплового удару

09 Липня 2024, 13:03
Спекотна погода: як вберегти домашнього улюбленця від теплового удару 688
Спекотна погода: як вберегти домашнього улюбленця від теплового удару

В Україні прогнозують аномально спекотні показники температури повітря, що може досягати 40 градусів та вище. Такі умови становлять серйозну загрозу як для людей, так і для тварин.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Держекоінспекції. 

Собаки та кішки, на відміну від людей, не можуть пітніти, і для їхнього терморегулювання критично важливе активне дихання через рот. 

Надмірне перегрівання організму тварини може призвести до гіпертермії – стану, коли її тіло не може відповідати на підвищену температуру.

Якщо ваша тварина почне виявляти ознаки гіпотермії, такі, як намагання знайти прохолодне місце та слабкість, важливо негайно діяти. 

На початковій стадії теплового удару вона може бути збудженою та метатися, але пізніше може стати апатичною та навіть втратити свідомість.

Зниження температури тіла тварини є основною метою надання допомоги. Для цього фахівці рекомендують використовувати мокрі прохолодні рушники для компресів на голову, а також лід, обгорнутий у тканину. 

Необхідно також забезпечити тварині доступ до прохолодної води (не крижаної) та перевезти її у прохолодне, добре провітрюване приміщення.

«Ніколи не залишайте тварину в закритій машині! Це для них згубно!», – закликали у екоінспекції. 

 

Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024