Верховна Рада України заборонить джипінг у заповідних зонах

21 Червня 2024, 10:26
Верховна Рада України заборонить джипінг у заповідних зонах 428
Верховна Рада України заборонить джипінг у заповідних зонах

Верховна Рада України прийняла в першому читанні урядовий законопроєкт №11024, спрямований на збереження природно-заповідного фонду. 

Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на своїй сторінці у фейсбук.

За відповідне рішення проголосували 271 депутат. 

Протягом багатьох років природоохоронні території України використовували, окрім традиційного призначення – збереження довкілля, для розваг, таких як катання на квадроциклах, баггі та ендуро-мотоциклах, що стало звичною практикою в туристичних Карпатах. 

Такі види розваг призводять до знищення рослинного та ґрунтового покриву екосистем, хімічного забруднення та страхання диких тварин, особливо в період розмноження.

Заборона на джипінг є цивілізованою практикою, що діє у багатьох західних країнах з розвиненими природоохоронними традиціями, таких як Ісландія, Чехія, Фінляндія та Норвегія.

Законопроєкт дозволяє використання транспорту на дорогах загального користування, вулицях населених пунктів, автомобільних дорогах на приватних територіях, а також для доступу відвідувачів до рекреаційних ділянок.

Окрім цього, Кабінет Міністрів України пропонує посилити адміністративну відповідальність для порушників, що викладено в урядовому законопроєкті №11309, який вносить зміни до статті 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Це рішення вкотре доводить, що українське суспільство переходить на новий рівень екологічного мислення. Розраховуємо на якнайшвидше схвалення законопроєкту в другому читанні», – зауважив Руслан Стрілець.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024