Якість повітря: чим загрожує забруднення атмосфери

20 Червня 2024, 13:23
Якість повітря: чим загрожує забруднення атмосфери 398
Якість повітря: чим загрожує забруднення атмосфери

Забруднення повітря є загрозливим для здоров’я та життя, особливо це стосується дітей.

Про це пише The Guardian покликаючись на дослідження Інституту впливу на здоров’я.

Згідно з дослідженням, у 2021 році понад 8 мільйонів смертей дітей та дорослих були спричинені забрудненням повітря.

Щодня майже 2000 дітей віком до п’яти років помирають через забруднення повітря, що стало другим найбільшим ризиком для здоров’я малюків у всьому світі, перевершивши погані санітарні умови та брак чистої води.

Брудне повітря стало другою у світі причиною смертності, поступаючись лише високому кров'яному тиску. Серед дітей віком до п'яти років забруднення повітря займає друге місце після недоїдання як фактор ризику смертності.

Смертність від забруднення повітря є неоднаковою у різних групах населення. Найбільший вплив забруднення повітря на дітей, літніх людей та мешканців країн з низьким та середнім рівнем доходу.

У звіті «State of Global Air», який Інститут впливу на здоров’я публікує з 2017 року у співпраці з ЮНІСЕФ, зазначається, що діти в бідних країнах зазнають найгірших наслідків.

Рівень смертності дітей, пов'язаний із забрудненням повітря, у багатьох африканських країнах у 100 разів вищий, ніж у країнах з високим рівнем доходів.

Забрудники PM2,5 (діаметр яких менш як 2,5 мікрометра) є причиною понад 90% смертей від забруднення повітря у всьому світі. Ці частинки можуть потрапляти в кров і впливати на різні органи, викликаючи не лише захворювання легенів, а й серцеві хвороби, інсульт, діабет, деменцію та викидні.

Вплив кліматичної кризи також погіршує якість повітря. Вищі температури влітку збільшують вплив забруднювачів повітря, таких як оксиди азоту, які при високій температурі легше перетворюються на озон.

Близько 2,3 мільярда людей у світі не мають доступу до чистого палива для приготування їжі. 

Для вирішення цієї проблеми тільки в Африці на південь від Сахари потрібно близько 4 мільярдів доларів на рік до 2030 року.

Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024