В Україні покращили систему збору доказів екологічних злочинів Росії в Україні

20 Червня 2024, 12:02
В Україні покращили систему збору доказів екологічних злочинів Росії в Україні 314
В Україні покращили систему збору доказів екологічних злочинів Росії в Україні

З метою удосконалення системи фіксації збитків довкіллю, внаслідок російської військової агресії, Міндовкілля підписало меморандум із фундацією «AI for Good». 

Про це йдеться на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. 

Фундація «AI for Good» керує платформою Svidok.org, яка дозволяє громадянам України залишати свідчення про злочини росіян, завантажувати фото- та відеодокази, а також розповідати про екоцид. 

Тепер дані про екологічні злочини, зафіксовані на платформі «Свідок», будуть надходити на платформу «ЕкоЗагроза» і оброблятися Державною екологічною інспекцією України.

«Це означає, що разом ми зможемо зібрати ще більше свідчень від громадян України та надати їх як докази під час міжнародних судів», – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

У Міндовкіллі зазначають, що без матеріальної відповідальності агресора за знищене довкілля неможливо розв’язати глобальні екологічні проблеми. Тому важливо синхронізувати зусилля для обрахунку збитків та збереження об’єктивних даних про руйнування довкілля.

Наразі зареєстровано понад 5 174 випадки шкоди довкіллю на суму понад 57,3 мільярда євро. 

Платформа «Свідок» робить вагомий внесок у фіксацію російських злочинів в Україні, як країни, що є однією з найбагатших біорізноманіттям куточків світу. 

 

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024