В Україні запустили євроінтеграційні процеси в управлінні водними ресурмами

20 Червня 2024, 10:07
В Україні запустили євроінтеграційні процеси в управлінні водними ресурмами 326
В Україні запустили євроінтеграційні процеси в управлінні водними ресурмами

Прогрес реформ у водному секторі отримав високу оцінку від Європейської Комісії. 

Про це заявив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко на засіданні Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з питань інтегрованого управління водними ресурсами в Україні.

З метою впровадження євроінтеграційних заходів в Україні:

  • Розпочали імплементацію Водної рамкової директиви; 
  • Затвердили Водну стратегію України до 2050 року та операційний план її реалізації.

Наразі тривають громадські обговорення дев'яти Планів управління річковими басейнами, які містять понад 1,5 тисячі заходів для досягнення «доброго» стану вод, на загальну суму понад 8 мільярдів євро.

Водночас, враховуючи масштаби руйнувань від агресії РФ, сума збитків вже сягає 1,9 мільярда євро, зокрема, 567 мільйонів євро від підриву греблі Каховської ГЕС. 

«Попри всі виклики Україна продовжує євроінтеграційний рух», – зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. 

У межах євроінтеграційної політики у країні провели національний селф-скринінг українського законодавства щодо водного сектора у межах переговорного розділу 27 «Довкілля та зміни клімату», аналізуючи 57 актів права ЄС, серед яких 12 Директив та 7 Регламентів. 

У травні відбулася роз’яснювальна зустріч між Єврокомісією та Україною, під час якої сторони розглянули 135 актів права ЄС, 9 з яких стосувалися водної політики.

Наступним кроком будуть двосторонні зустрічі з представниками ЄС, де представлять поточний стан та плани на майбутнє. 

«Впевнений, що і надалі рухатимемось швидкими темпами, щоб гідно представити нашу позицію перед європейськими колегами та показати нашу спроможність бути повноцінним членом Європейського Союзу», – наголосив Євгеній Федоренко.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024