«Кам’янська Січ» – Нацпарк, по якому двічі пройшла лінія фронту

19 Червня 2024, 12:53
«Кам’янська Січ» – Нацпарк,  по якому двічі пройшла лінія фронту 862
«Кам’янська Січ» – Нацпарк, по якому двічі пройшла лінія фронту

Національний природний парк «Кам’янська Січ» розташований фактично на лінії бойового зіткнення, а раніше у межах ньго двічі проходила лінія фронту. 

Нацпарк пережив окупацію і перебуває під постійними обстрілами.  Про це йдеться на фейсбук-стоірнці Української природоохоронної групи.

Парк створили у 2019 році і майже половину свого існування він перебуває у стані війни.

Окрім природоохоронного значення, парк має історичне значення – на його території розташовувалася козацька Кам’янська Січ, є поховання з автентичним хрестом отамана Костя Гордієнка та отамана Василя Єрофеєвича.

Масштабне вторгнення сильно вплинуло на екосистеми парку. 

Окупація тривала з 8 березня 2022 року до звільнення Збройними силами України 11 листопада того ж року. 

На момент звільнення територія парку була замінована. Під час війни на території «Кам’янської Січі» відбулися десятки пожеж. Будівництво фортифікаційних споруд, бліндажів, окопів та капонірів завдало значної шкоди природному покриву.

Залишки підбитої техніки знищили гектари степу, забруднили довкілля паливно-мастильними матеріалами та продуктами горіння. 

Російські окупанти вирубили велику кількість дерев і залишили після себе смітники.

Багато видів рослин, зокрема червонокнижні, були знищені. Навіть після звільнення територія парку залишається під регулярними обстрілами та дистанційним мінуванням.

Апофеозом впливу став підрив дамби Каховської ГЕС, що призвело до миттєвого осушення водних екосистем парку, загибелі великої кількості водних тварин і рослин.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024