Фотофіксація деревини: навіщо це потрібно

14 Червня 2024, 12:18
Фотофіксація деревини: навіщо це потрібно 687
Фотофіксація деревини: навіщо це потрібно

Фотофіксація деревини при транспортуванні тепер обов’язкова для всіх лісокористувачів. 

Про це повідомляє очільник Держлісагенства Віктор Смаль

Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України 13 червня.

Ці зміни мають велике значення, оскільки вони є ефективним засобом боротьби з незаконними вирубками та тіньовим ринком деревини, а також продовжують процес цифровізації лісової галузі.

Сім місяців тому в Україні запустили пілотний проєкт, у рамках якого у філіях Державного підприємства «Ліси України» проводилася фотофіксація кожної партії деревини. 

До кожної товарно-транспортної накладної додавали фотографії завантажених на автомобіль колод. 

Позитивний результат експерименту дозволив поширити цю практику на всіх лісокористувачів незалежно від форми власності.

Раніше не вистачало нормативно-правової бази, яка б зобов'язувала всіх лісокористувачів впровадити цей додатковий спосіб контролю. 

Тепер усі лісокористувачі та власники лісів мають ще одну можливість запобігти фальсифікаціям.

Як це працює

Раніше недобросовісні працівники могли підробити бирки та вивезти за однією товарно-транспортною накладною декілька партій деревини. 

Виявити підміну під час перевірки автомобіля на дорозі було складно, оскільки у водія формально були всі необхідні документи. 

Тепер завантажена на лісовози деревина фотографується з чотирьох ракурсів, а файли з фотографіями завантажуються в систему електронного обліку деревини. Лише після цього оформлюється товарно-транспортна накладна. 

Малюнок складеної деревини унікальний, і повторити його неможливо, тому використання однієї товарно-транспортної накладної двічі стає неможливим. 

Це забезпечує додатковий механізм контролю за перевезенням деревини для правоохоронних органів та громадськості, оскільки зробити фото та перевірити інформацію в системі можна навіть не виходячи з авто.

 

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024