Зміна клімату: як в Іспанії зменшується берегова лінія

13 Червня 2024, 10:58
Зміна клімату: як в Іспанії зменшується берегова лінія 282
Зміна клімату: як в Іспанії зменшується берегова лінія

Зміни клімату та активне будівництво вздовж берегової лінії призвели до ерозії ґрунту та підтоплень. 

Про це пише Euronews Travel.

Іспанські пляжі традиційно вважаються одним із найпопулярніших напрямків для літнього відпочинку в Європі, але вони зменшуються із загрозливою швидкістю.

За даними Міністерства екологічного переходу Іспанії, лише за період з 2016 по 2022 рік узбережжя Аррайханал-Сан-Хуліан відступило на 45 метрів, втративши понад 200 тисяч квадратних метрів пляжу.

Основу для цієї ерозії заклав міський розвиток: будівництво пристаней, житла, полів для гольфу та зміна русла річок. 

Зокрема, у муніципалітеті Міхас уряд звинувачує у деградації піщаних пляжів сезонні комерційні заклади, такі як пляжні бари. 

Крім того, наслідки зміни клімату, такі як збільшення інтенсивності та частоти екстремальних погодних явищ і підвищення рівня моря, також впливають на узбережжя. 

Кількість штормів у цьому районі збільшилася, і до 2022 року хвилі були втричі-вчетверо вищими за середній показник.

У сукупності ці фактори призводять до щорічної втрати від 1,5 до 4,5 метрів пляжу на цій ділянці узбережжя. У деяких місцях ерозія сягає 5 метрів, хоча інші райони Іспанії також поступово втрачають площу пляжів, але не в таких масштабах.

На іспанському узбережжі проживає 39% населення країни з високою щільністю – 429 осіб на квадратний кілометр, що робить берегову ерозію серйозною проблемою для понад 18 мільйонів людей.

Пляжі слугують природним бар'єром від вітру і дощу. 

Усунення шкоди обходиться іспанському уряду в десятки мільйонів євро щороку. Пісок доводиться привозити з інших місць для засипання пляжів до літнього туристичного сезону, але цей пісок знову зноситься ерозією.

Дослідження європейських вчених, зокрема з Університету Кадіса, показало, що половина піщаних пляжів світу може зникнути у цьому столітті через зміну клімату.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024