В Україні створять перший державний реєстр забруднених вибухонебезпечними предметами територій

10 Червня 2024, 12:54
В Україні створять перший державний реєстр забруднених вибухонебезпечними предметами територій 523
В Україні створять перший державний реєстр забруднених вибухонебезпечними предметами територій

До реєстру будуть вносити інформацію про результати обстеження за допомогою супутникових знімків та інших засобів сканування. 

Про це йдеться на сайті Міністерства економіки України. 

7 червня Кабінет Міністрів України затвердив рішення про створення першого державного реєстру територій, забруднених або ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Реєстр буде адмініструвати Державна служба з надзвичайних ситуацій, а за технічну частину відповідатиме Центр гуманітарного розмінування. Реєстр розпочне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.

«Створення реєстру – важливий крок у сфері гуманітарного розмінування. Його запуск дозволить автоматизувати та прискорити низку процесів. Наприклад, ми зможемо відстежувати стан розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу. Фермери отримуватимуть витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. Місцева влада контролюватиме стан сільгоспземель, щодо яких ухвалено рішення про місцеві податкові пільги на підставі висновків про забруднення територій. Інформація, що міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та реалізації проєктів з відновлення України», – повідомив заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Як буде відбуватися наповнення реєстру

Реєстр будуть наповнювати інформацією з різних джерел. 

Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати нетехнічного обстеження земель чи операторів протимінної діяльності. 

Держоргани, які розміновують території, надаватимуть інформацію про обстеження та очищення земель. 

Місцева влада вноситиме відомості про обстеження ділянок, на які надано місцеві податкові пільги через забруднення.

Обстеження будуть проводити на всій території, що зазнала впливу бойових дій, а ті території, на яких не виявлять вибухонебезпечні предмети, виключатимуться з реєстру.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024