Підрив Каховської ГЕС: як це вплинуло на Чорне море

Води Чорного моря перевірили на рівень забруднення внаслідок підриву Каховської ГЕС. Ці дослідження проводили в рамах проєкту ЄС-ПРООН «Європейський Союз задля посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) спільно із українськими фахівцями.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Міндовкілля.
Учені провели аналіз 20 проб, які були відібрані 15 червня та 4 липня 2023 року у річці Дніпро, Дніпро-Бузькому лимані та Одеській затоці Чорного моря.
Результати досліджень
Результати свідчать про значне погіршення якості поверхневих вод після підриву Каховської греблі.
Порівняльний аналіз із даними 2020 року показав, що у 2023 році концентрації всіх виявлених хімічних забруднювачів значно зросли у всіх точках відбору.
У воді виявили 106 органічних забруднювачів, переважно пестицидів та їхніх продуктів розпаду. Також були зафіксовані залишки вибухової речовини – 4-нітротолуолу.
Який стан Чорного моря сьогодні
Загалом Чорне море відновилося після катастрофи, але змінився склад хімічних забруднювачів.
Концентрації пестицидів, промислових хімічних речовин і важких металів, таких, як свинець, мідь і цинк, наблизилися до гранично допустимих концентрацій.
Учені прогнозують можливе повторне забруднення моря під час штормів, коли токсичні речовини з морського дна можуть піднятися у водний стовп.
Більше інформації читайте в інфографіці.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром