Екологічна катастрофа в тимчасово окупованому Криму: росіяни знищують довкілля

Агресивна війна Росії проти України має багато облич, зокрема екологічне. Понад 10 років російсько-української війни та тимчасова окупація українських територій нещадно руйнують природне середовище.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Представництва президента України в Автономній республіці Крим.
З 2014 року колоніальна політика Росії щодо Криму проявляється у виснаженні природних ресурсів та мілітаризації півострова.
Особливо загострилась ситуація з водопостачанням.
До 2014 року потреби Криму в прісній воді забезпечувались Північнокримським каналом.
Після припинення постачання води до каналу у 2014 році, Росія розпочала пропаганду про гуманітарну катастрофу, створену Україною. Однак саме Росія підірвала греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року, що призвело до техногенної катастрофи.
Довідково: Північнокримський канал не підлягає відновленню.
За час окупації Криму пропагандистська влада 1710 незаконних ліцензій на геологічну розвідку та видобування прісних вод з підземних горизонтів для потреб російських військ та промислових об’єктів, що створює неоціненну загрозу екології півострова.
Саме мілітаризація є ключовим фактором нестачі прісної води на півострові.
Ситуацію погіршує також нелегальний видобуток піску, зокрема у ландшафтно-рекреаційному парку «Бакальська коса», який призвів до його руйнування.
До деокупації неможливо точно оцінити всю екологічну шкоду, але негативні тенденції вже помітні.
«Світ не повинен мовчати, коли росія вчиняє екологічні злочини і регулярно руйнує екосистему Криму та України. Згідно з міжнародним правом, умисне нанесення шкоди навколишньому середовищу вважається воєнним злочином», – йдеться у дописі.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром