Літо 2024 року стане найспекотнішим в історії, – експерти

29 Травня 2024, 12:34
Літо 2024 року стане найспекотнішим в історії, – експерти 452
Літо 2024 року стане найспекотнішим в історії, – експерти

Європа нагрівається швидше, ніж решта планети. 

Про це пише Euronews.

Європа готується до першої хвилі спеки цього літа, зокрема в Німеччині та скандинавських країнах, де наступного тижня очікуються надзвичайно високі температури. Синоптики попереджають про можливість ще одного рекордно спекотного літа.

Упродовж останніх 11 місяців у світі фіксували рекордно високі температури, що свідчить про тенденцію глобального потепління. 

Зокрема температура поверхні моря в Північній Атлантиці досягла найвищого рівня за останні 40 років.

З метою адаптації до змін клімату та підготовки до найспекотнішого літа в історії Іспанія випустила нову карту для точнішого прогнозування хвиль спеки, а міста по всьому континенту готуються адаптуватися до екстремальних умов.

«Неймовірно важко точно передбачити, якою буде погода на місяці вперед», – зазначив метеоролог служби прогнозів «Weather & Radar» Тамсін Грін

Попри це метеорологи прогнозують, що температура повітря у червні, липні та серпні буде вищою за показники середніх температур у ці місяці.

Погода в Європі надзвичайно мінлива і залежить від багатьох факторів, а останні дані Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) і кліматичного агентства ЄС Copernicus (C3S) свідчать, що Європа нагрівається швидше, ніж у середньому по світу.

З 1991 року Європа нагрівається вдвічі швидше, ніж у середньому по світу, а останні п’ятирічні середні показники показують, що температура в Європі зараз на 2,3 °C вище доіндустріального рівня. Це призводить до все більш частих і інтенсивних хвиль спеки.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024