Науковці запустять супутник, що прогнозуватиме кліматичні зміни

28 Травня 2024, 15:25
Науковці запустять супутник, що прогнозуватиме кліматичні зміни 398
Науковці запустять супутник, що прогнозуватиме кліматичні зміни

Супутник «EarthCARE» буде вивчати хмари для покращення кліматичних прогнозів. 

Про це пише The Independent.

Спутник готують до запуску з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX. 

Місія «EarthCARE» (Earth Cloud Aerosol and Radiation Explorer), розроблена Європейським космічним агентством (ЄКА) у співпраці з японським космічним агентством «Jaxa», має на меті зібрати детальну інформацію про хмари, аерозолі, такі як пил і дим, та виміряти радіацію, випромінювану з поверхні та атмосфери Землі.

Проєкт, що коштує понад 800 мільйонів євро, розробив та запропонував професор Ентоні Іллінгворт з Університету Редінга понад 30 років тому. 

Дані, зібрані супутником, допоможуть політикам ухвалювати більш обґрунтовані рішення щодо пом'якшення наслідків глобального потепління та адаптації до них. Запуск супутника заплановано на 28 травня.

«EarthCARE», вагою понад дві тонни та довжиною понад 17 метрів, оснащений чотирма приладами для детального аналізу хмар та їх структури. 

Зокрема, Surrey Satellite Technology (SSTL) розробила мультиспектральний формувач зображень (MSI), а Thales Alenia Space UK поставила широкосмуговий радіометр для вимірювання сонячного та теплового випромінювання. 

На думку експертів, місія «EarthCARE» зменшить невизначеність у розумінні парникового ефекту та покращить прогнози кліматичних змін. 

Зазначається, що важливість цієї місії полягає у заповненні прогалин у знаннях про кліматичну систему Землі.

Після запуску «EarthCARE» буде облітати Землю кожні 90 хвилин на висоті близько 400 кілометрів, забезпечуючи цінну інформацію для вивчення впливу хмар на кліматичну систему планети. 

 

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024