Наслідки зміни клімату: у Болгарії збирають пелюстки троянд раніше ніж зазвичай

28 Травня 2024, 11:03
Наслідки зміни клімату: у Болгарії збирають пелюстки троянд раніше ніж зазвичай 351
Наслідки зміни клімату: у Болгарії збирають пелюстки троянд раніше ніж зазвичай

Болгарські фермери розпочали збір пелюсток троянд для виготовлення відомої трояндової олії приблизно на місяць раніше, ніж зазвичай. 

Про це пише Euroactiv.

Цей феномен пов’язують зі зміною клімату, яка принесла теплішу та вологішу весну.

Зокрема йдеться про м’яку зиму і теплий березень, які  спричинили раннє цвітіння троянд, і сезон збору розпочався на три тижні раніше.

«Ми перевірили наш архів за 1987 рік і виявили, що активне цвітіння троянд припадало на 10-20 червня. Сьогодні троянди починають цвісти на місяць раніше», – сказав агрометеоролог Національного інституту метеорології та гідрології в Софії Валентин Казанджієв.

Також вплинула кліматична характеристика травня, який досить дощовий, тому квіти не розпускаються відразу, що дає змогу гарно обривати сади. Низькі температури перешкоджають випаровуванню олії, тому сезон сприятливий для всіх у виробничій системі.

Експерти зазначають, що фермери повинні зосередитися на технологіях, які пом’якшують вплив зміни клімату, а вчені повинні кожне десятиліття рекомендувати різні географічні зони для різних культур.

Довідково: Болгарія, країна-член Європейського Союзу на південно-східних Балканах, є одним із провідних світових виробників трояндової олії, широко використовуваної в косметичній промисловості.

Найкращу трояндову олію виробляють у центральній Долині троянд, де квіти вирощували ще з часів стародавнього королівства Фракії у V-III століттях до нашої ери. Перший олійний завод був відкритий у 1820 році в місті Казанлик.

Виробництво 2-3,5 тонни трояндової олії щорічно в Болгарії є складним процесом. Щоб отримати один грам олії, потрібно вручну зірвати понад 1000 пелюсток рано вранці, коли вміст ефірної олії найвищий.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024