Наслідки війни: скільки в Україні утворилося відходів руйнувань та як їх використовують

27 Травня 2024, 15:51
Наслідки війни: скільки в Україні утворилося відходів руйнувань та як їх використовують 1082
Наслідки війни: скільки в Україні утворилося відходів руйнувань та як їх використовують

Внаслідок військової агресії Росії в Україні утворилося понад 200 тисяч тонн відходів руйнації. 

Про це пише Екологія право людина. 

За даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, станом на квітень 2024 року в Україні утворилося всього 223 237,3 тонни відходів від руйнувань.

Найбільше відходів військової руйнації на Київщині – 189 229,4 тонни, в Миколаївській області ця цифра складає 6 010,3 тонни, в Одеській – 1 902,2 тонни, в Рівненській 82,03 тонн. У Волинській, Закарпатській та  Херсонській областях інформація в міністерства відсутня.

Зазначимо, що статистика не відображає частину відходів, що залишається на місцях їхнього утворення. 

Де зберігають відходи руйнації

Херсонська міська рада повідомила, що вивезення відходів від руйнувань із зруйнованих та пошкоджених об’єктів на території громади не буде здійснюватися до завершення активної фази бойових дій. 

Станом на квітень 2024 року вирішується питання щодо організації місця тимчасового зберігання та первинного сортування. Інформацію про кількість утворених відходів Херсонська міська рада також не надала. Така ж система поводження з відходами на Сумщині. 

В інших областях країни відходи руйнувань зберігають на полігонах твердих побутових відходів або на місцях тимчасових зберігань. 

До таких належить і Одеська міська рада, яка визначила місцем тимчасового зберігання відходів від руйнувань територію звалища ТПВ-2. На полігоні відведено окрему територію та забезпечено облік відходів.

У Львівській міській територіальній громаді відходи від руйнувань зберігаються на майданчику тимчасового зберігання. В обласній адміністрації пропонують виділити земельні ділянки для місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань, проте станом на квітень 2024 року такі пропозиції все ще перебувають на розгляді. 

Як поводяться із відходами руйнації в областях країни

В Одесі відбуваються роботи із попереднього сортування відходів руйнації та відокремлення небезпечних відходів, що утворилися внаслідок робіт з демонтажу. 

Варто зазначити що це єдина область, котра проводить відокремлення небезпечних відходів. 

«Одеська міська рада рухається в правильному напрямку і повинна стати прикладом для інших громад в питанні сортування відходів знесення, в тому числі відокремлення небезпечних відходів», –  йдеться у дописі. 

На Львівщині відходи не сортують у зв’язку з необхідністю оперативного розчищення території та забезпечення швидкого відновлення інфраструктури та життєдіяльності міста.

Також сортування не проводять на Хмельниччині та Дінпропертовщині, щодо ситуації в інших областях, то вона відсутня. 

Нагадаємо, що на Херсонщині збудують завод з переробки відходів руйнації.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024