В Україні посилюють боротьбу з корупцією у сфері лісового господарства

23 Травня 2024, 15:23
В Україні  посилюють боротьбу з корупцією у сфері лісового господарства 510
В Україні посилюють боротьбу з корупцією у сфері лісового господарства

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Всесвітній фонд природи України (WWF-Ukraine) об’єднують зусилля для боротьби з корупцією в лісовому господарстві. 

Про це повідомляють на сайті НАЗК. 

Організації обговорили спільні дії щодо розв'язання проблем у сфері лісового господарства. Співпраця передбачає стратегічний аналіз корупційних ризиків.

За даними соцопитування у країні зафіксований високий рівень поширеності корупції у сфері лісового господарства. Основним джерелом корупційних ризиків є недосконалість законодавства та відсутність чітко прописаних процедур, чим і користуються недоброчесні посадові особи.

«Для нас важливо об’єднувати зусилля з усіма зацікавленими сторонами для формування ефективних антикорупційних запобіжників у сфері лісового господарства. Ми налаштовані продуктивно співпрацювати з фахівцями Всесвітнього фонду природи. Така співпраця підсилює позиції кожної сторони і дає змогу досягати спільного результату», – зауважив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

НАЗК вже почало збір інформації про можливі корупційні ризики у лісовому господарстві, включаючи незаконні вирубки, зміну цільового призначення земель та функціонування ринку деревини. Агентство залучає партнерів для розробки ефективних рекомендацій щодо усунення ідентифікованих корупційних ризиків.

Варто зазначати, що питання сталого та ефективного лісового менеджменту вже не перший рік є одним із важливих фокусів Всесвітнього фонду природи України.

«Важливо розуміти, що потреби відновлення становлять великі ризики для українських лісів, саме тому важливо ідентифікувати проблему та напрацьовувати найбільш ефективні рішення із залученням якнайширшого кола зацікавлених сторін. Експерти організації з радістю долучаться до ініціативи НАЗК, аби не лише поділитися власними напрацюваннями, але й надати експертам Агентства глибше розуміння проблематики та шляхів її вирішення», – зазначила директорка програм та проектів з Відновлення України WWF-Ukraine Валерія Коломієць.

Нагадаємо, що НАЗК проводить стратегічний аналіз корупційних ризиків у різних сферах суспільного життя, ідентифікуючи корупційні ризики на основі аналізу законодавства та інформації від державних органів. Агентство надає чіткі рекомендації щодо усунення законодавчих прогалин та здійснює моніторинг виконання цих рекомендацій.

Всесвітній фонд природи України (WWF-Ukraine) – найбільша та одна з найвпливовіших природоохоронних організацій у світі, що працює в більш ніж 100 країнах. Основні напрями діяльності WWF включають охорону лісів, водних ресурсів, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізацію токсичних речовин і боротьбу зі змінами клімату.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024