Наслідки війни: птахи оминають Україну під час міграції

21 Травня 2024, 14:41
Наслідки війни: птахи оминають Україну під час міграції 476
Наслідки війни: птахи оминають Україну під час міграції

Орли, міграційні маршрути яких проходять через Україну, змінили свої польоти, щоб уникнути постраждалих від війни територій. 

Про це пише Уніан, покликаючись на дослідження, опубліковані виданням Current Biology. 

Згідно з даними GPS, орли витрачали більше часу та енергії на переліт до місць розмноження, оминаючи місця бойових дій.

«Це подібно до марафону без перерв на пиття, коли в кінці вас змушують бігти ще сім-вісім миль», – пояснив дослідник з Університету Східної Англії Чарлі Рассел, який є одним зі співавторів дослідження.

Під час досліджень науковці вивчили міграційні маршрути 19 великих пород орлів, які пролітали через Україну до південних районів Білорусі в березні та квітні 2022 року, одразу після початку вторгнення. 

Зазначається, що самки досліджуваних орлів прилітали з Греції, а самці – зі Східної Африки. Отримані дані порівняли з 65 міграційними маршрутами за 2018-2021 роки.

Результати показали, що після початку бойових дій орли в середньому орли подолали на 85 кілометрів більше. Час їхньої подорожі збільшився на 55 годин, причому самці летіли повільніше, ніж раніше.

Вчені застерігають, що такі зміни можуть затримати період розмноження орлів, оскільки їм знадобиться більше часу на відновлення, що в свою чергу може вплинути на виживання молодняку.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024