Українські полярники зафіксували рекордну кількість морських котиків: причиною цьому є зміна клімату

20 Травня 2024, 17:43
Українські полятники зафіксували рекордну кількість морських котиків: причиною цьому є зміна клімату 412
Українські полятники зафіксували рекордну кількість морських котиків: причиною цьому є зміна клімату

На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція «Академік Вернадський», біолог Світозар Давиденко зафіксував значну кількість антарктичних морських котиків. 

Про це йдеться на сторінці Національного антарктичного центру у фейсбук. 

Зазначається, що на острові виявили 81 особину морських котиків. Серед них також помітили одного південного морського слона.

На сусідніх островах також зафіксували великі скупчення котиків. Зокрема, на острові Уругвай, що належить до архіпелагу Аргентинських островів, зафіксували 19 морських котиків.

Антарктичні морські котики часто збираються біля станції «Академік Вернадський» восени під час сезонних міграцій. Через глобальне потепління, ці тварини залишаються в цьому регіоні довше, ніж раніше.

На відміну від домашніх котів, антарктичні морські котики є агресивними і захищають свою територію, можуть гарчати на інших самців та навіть на полярників. Вони живуть в Антарктиці і вважаються її господарями.

Щодо харчування, морські котики не становлять загрози для пінгвінів, оскільки харчуються крилем, рибою та кальмарами. Натомість самі стають здобиччю косаток і морських левів.

Колись цей вид тюленів активно добували заради цінного хутра. Проте, після підписання Договору про Антарктику, вони, як і всі інші тварини цього континенту, знаходяться під захистом і турбувати їх заборонено.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024