Цифровізація лісового господарства: як це відбувається

17 Травня 2024, 14:14
Цифровізація лісового господарства: як це відбувається 885
Цифровізація лісового господарства: як це відбувається

Цифровізація стала базовим елементом лісового господарства в Україні. 

Про це йдеться на сторінці Поліського лісового офісу у фейсбук. 

Цифровізація змінює підхід до ключових процесів і фокусує увагу на збереженні лісів, підвищенні ефективності управління ресурсами та забезпеченні прозорості.

Відеоспостереження

Системи відеоспостереження використовуються для моніторингу та запобігання пожежам, незаконним вирубкам, браконьєрству та засміченню лісів. 

На Волині та Рівненщині встановлено 125 систем відеоспостереження, що забезпечують постійний контроль і швидке реагування на проблеми завдяки моніторингу у режимі реального часу.

Електронні лісорубні квитки

Процес видачі та обліку лісорубних квитків став електронним, що дозволяє подавати заявки та отримувати дозволи онлайн. 

Цифрові квитки спрощують моніторинг законності рубок і забезпечують оперативні перевірки. З початку 2024 року філії Рівненщини та Волині отримали 9 277 електронних лісорубних квитків.

Спеціалізовані мобільні додатки для лісівників 

Лісівники забезпечені мобільними телефонами зі спеціальними додатками, що полегшують виробничі процеси. 

Цифровізація лісової галузі дозволяє лісівникам проводити фотофіксацію навантаження деревини з подальшим занесенням у єдину відкриту базу.  Це дає можливість відстежувати рух деревини та забезпечує контроль перевезення лісопродукції.

Також цифровізація удосконалює роботу систем електронного обліку деревини (ЕОД). Попри те, що ці системи успішно працють вже багато років, проте процеси її вдосконалення тривають. 

Тепер кожен може перевірити походження деревини за номерним знаком автомобіля, номером товарно-транспортної накладної (ТТН) або бирки.

«Вдосконалення не зупиняється. Доки всі процеси діяльності у лісовій галузі стануть максимально відкритими, прозорими та чітко контрольованими», – зазначають лісівники. 

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024