Як зміна клімату впливає на сільське господарство

17 Травня 2024, 13:31
Як зміна клімату впливає на сільське господарство 843
Як зміна клімату впливає на сільське господарство

Вплив кліматичних змін на сільське господарство та продовольчу безпеку країни потребує впровадження адаптаційних заходів на різних рівнях – від національного до місцевого.

Про це пише Міндовкілля, покликаючись на заяву заступника Міністра екології та природних ресурсів Сергія Власенка під час виступу на другій національній конференції-виставці «Хлібна індустрія», яка відбулася в Черкасах.

Зазначається, що екстремальні температури лише зростатимуть, а наслідки від них ставатимуть ще більш значні. 

«Вчені прогнозують, що підвищення температури повітря у найближчому майбутньому вплине на збільшення врожайності та продовження періоду вегетації певних зернових культур на Півночі країни. Одночасно такі тенденції можуть стати згубними для інших культур», – наголосив Сергій Власенко.

З метою адаптації сільського господарства до змін кліматичних умов Міндовкілля розробило проєкт Стратегії кліматичної політики до 2035 року та операційний план. Ці документи вже представили на кліматичній Конференції COP28 у Брюсселі. Найближчим часом їх винесуть на розгляд Уряду. 

«Стратегія стане одним з основних документів, який буде нашим дороговказом та чітко визначатиме нашу мету, наші цілі та основні заходи», – наголосив Сергій Власенко.

Зазначається, що за оцінками Світового банку, загальна сума збитків у сільському господарстві становить 10,3 мільярда доларів США, а втрати – 69,8 мільярда доларів США. Ці цифри включають збитки й втрати від руйнування Каховської греблі.

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024