У лісах Волині та Рівненщини провели інспекцію стихійних сміттєзвалищ

16 Травня 2024, 12:04
У лісах Волині та Рівненщини провели інспекцію стихійних сміттєзвалищ 449
У лісах Волині та Рівненщини провели інспекцію стихійних сміттєзвалищ

У лісах та на територіях, що межують із держлісфондом, виявили понад 300 гектарів засмічених земель. 

Про це повідомляють у Поліському лісовому офісі. 

Зазначається, що на Волині площа засмічених лісових ділянок становить 168 гектарів, а на Рівненщині 134 гектари. 

«Сміттєзвалища у лісах силами лісової охорони розчищаються максимально оперативно.Але це не означає, що їх там більше немає», – йдеться у дописі.

Прикладом слугує нещодавній інцидент на Дубенщині, де лісівники прибрали стихійне сміттєзвалище на місці, де його періодично утворюють місцеві жителі. Проте сміття на території з часом почало з’являтися знову, все через близькість до житлових будинків та туристичну привабливість лісу. 

Із метою запобігання засмічення лісових ділянок у Поліському лісовому офісі розміщують фотопастки, розташування яких постійно змінюють, а також проводять рейди. 

Вберегти ліс від засмічення – проблематично

Попри значні площі засмічення лісових масивів, виявити та притягнути до відповідальності винних у протиприродних діях – проблематично. 

Загалом за чотири місяці 2024 року у Волинській та Рівненській областях виявили та притягнули до відповідальності 56 осіб, що засмічували лісові ділянки, тоді як у 2023 році таких випадків зафіксували 86. 

«Їх відносно небагато, тому що порушника можна притягнути лише фактично упіймавши за руку. Це не завжди просто, але лісова охорона працює над цим завданням», – зазначають лісівники. 

Зазначимо, що сміття в лісі – це загроза пожеж у теплий період, створення небезпеки для екології та мешканців лісу, розповсюдження інфекцій.

 

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024