Як Україна наближається до кліматичної нейтральності
Україна розробляє нові стратегії для досягнення кліматичної нейтральності, попри вплив війни на енергетичну інфраструктуру та промисловість.
Про це повідомляє Міндовкілля, покликаючись на заяву заступниці Міністра Вікторії Киреєвої на слуханнях у Комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.
Попри значні втрати, зокрема зниження викидів парникових газів з 218 мільйонів тонн у 2021 році до 170 мільйонів тонн у 2022 році, Україна продовжує слідувати європейському курсу зеленої трансформації. Війна не лише спричинила ці зміни, але й відкрила нові можливості для відновлення країни.
Для цього Міндовкілля розробило План до 2035 року та Стратегію кліматичної політики, які найближчим часом винесуть на розгляд Уряду.
Крім того, у Міндовкіллі проєкт рамкового кліматичного закону, що визначає засади державної кліматичної політики і сприяє євроінтеграції.
Також Міндовкілля працює над Стратегією впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів до 2033 року, яка дозволить інтегруватися у глобальні вуглецеві ринки.
Важливою частиною є відновлення системи моніторингу, звітності та верифікації, яка постраждала через військову агресію.
Україна також активно співпрацює з іншими державами, підписавши Меморандуми зі Швейцарією та Японією щодо обміну фінансовою підтримкою на вільні квоти.