Через війну в Україні можуть зникнути деякі види птахів

15 Травня 2024, 12:02
Через війну в Україні можуть зникнути деякі види птахів 675
Через війну в Україні можуть зникнути деякі види птахів

Причиною зникнення птахів їх міграція через пожежі, вибухи та знищені ліси.

Про це йдеться у дописі науковця, еколога Костянтина Ялового на особистій сторінці у фейсбук. 

Військова агресія Росії та її наслідки змусили птахів шукати нові місця для гніздування, оскільки попередні ареали їх існування або знищені війною, або стали не сприятливими для проживання. 

Це особливо стосується великих птахів, таких як рожеві фламінго, квакви, малі чаплі та блискучі ібіси, які повернулися до України після зимівлі в Африці.

«Якщо дрібні пташки мобільні та можуть гніздуватися де завгодно, то великі занадто прив’язані до своїх домівок і найбільше потерпають від війни», – зазначає Костянтин Яловий. 

Найбільше страждають степові птахи, які можуть зовсім зникнути з території України або повернутися у значно менших кількостях. Війна загрожує українським степам, де відбуваються бойові дії або які перебувають під окупацією.

Зазначається, що з понад 10 тисяч видів пернатих 1800 є перелітними. Популяції багатьох мігруючих птахів скорочуються, і 15% з них зараз під загрозою зникнення, причиною чого є і бойові дії.

В Україні налічується понад 420 видів птахів, з яких близько 270 гніздових, 130 зимують, і приблизно стільки ж спостерігаються лише під час сезонних міграцій. 

За останні два роки через війну пташина популяція в країні значно зменшилася. 

Вчені попереджають, що для поновлення популяції може знадобитися переселення птахів з безпечних територій назад на їхні колишні місця проживання. Це складний, але необхідний процес для збереження екологічного балансу.  

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024