На Одещині зафіксували раннє відтворення мурах: все через зміну клімату

29 Квітня 2024, 16:06
На Одещині зафіксували раннє відтворення мурах: все через зміну клімату 465
На Одещині зафіксували раннє відтворення мурах: все через зміну клімату

У Національному природному парку «Тузлівські лимани» зафіксували раннє масове відтворення мурах. 

Про це повідомляє доктор біологічних наук, співробітник нацпарку Іван Русєв. 

Науковець зазначив, що вздовж лиманів зафіксували велику кількість летючих мурах, що спарюються, а потім гинуть і падають у воду, у результаті чого у воді на один квадратний метр десятки тисяч комах. 

«Загалом на маршруті налічувалось декілька мільйонів мурах. А на лимані Бурнас за декілька днів скупчилось, якщо взагалі можна оцінити, десятки мільярдів. Зараз несподівано рано по строках (впливає зміна клімату) у них шлюбний час, але торік на Тузлівських лиманах таке явище було в червні», – зазначив Іван Русєв. 

Таку поведінку мурах науковець пояснює зміною клімату, а саме раннє тепло, слабкий вітер та високу вологість. 

«Єдина мета їхнього життя тепер - спарювання, після чого самки засновують нову колонію. Погодні умови повинні бути відповідними - яскраве сонячне світло, слабкий вітер, висока вологість і тепла температура, бажано після 3-4 днів дощу - всі умови й вони відлітають», – зазначив співробітник нацпарку. 

Варто зазначити, що влітку в період шлюбного польоту всі молоді матки, тобто самки здатні до запліднення, і народжені для цього самці мають крила і літають. Робочі особини у всіх видів безкрилі. 

Самки після польоту відкушують або скидають свої крила. Довше за всіх живуть матки. Все своє життя після першого спарювання вони продукують потомство. 

Рекорд за тривалістю життя належить матці чорного мурашки – 28 років. 

Самці мурах потрібні тільки в період розмноження, а потім вмирають самі або їх вбивають родичі, не бажаючи годувати зайві непотрібні роти.

«Природа спеціально дала жіночої особини мурашки, здатної до запліднення, і самцям крила, щоб полегшити процес спаровування і пошуку нового місця для колонії. Далі, цілком логічно, що матки звільняються від крил за непотрібністю, так як нікуди далі мурашника вона все одно не піде, а самці знищуються і вирощуються тільки для наступного польоту», – розповів науковець. 

 

Коментар
15/09/2024 Неділя
15.09.2024
14.09.2024
13.09.2024
12.09.2024