Україна долучилася до коаліції з припинення забруднення пластиком

24 Квітня 2024, 11:32
Україна долучилася до коаліції з припинення забруднення пластиком 356
Україна долучилася до коаліції з припинення забруднення пластиком

В країні реалізують політику мінімізації пластикових відходів, їх екологічно безпечного збору, сортування і підготовки до повторного використання та переробки.

Про це повідомляє Міндовкілля. 

Під час засідання Міжурядового комітету з переговорів щодо пластикового забруднення та зустрічі представників Східноєвропейської регіональної групи, що триває у Канаді, Україна долучилася до Коаліції високих амбіцій щодо припинення забруднення пластиком.

Члени Коаліції напрацьовують майбутній глобальний договір про пластик, який дозволить світу покласти край пластиковому забрудненню планети до 2040 року. 

Глобальний договір про пластик включатиме спільні заходи для трансформації національних політик та мінімізації пластикових відходів, їх екологічно безпечного збору, сортування і підготовки до повторного використання та переробки. Наразі учасники Коаліції високих амбіцій окреслили три стратегічні цілі та сім ключових результатів для досягнення успіху в цьому напрямку.

«Попри виклики, повязані з широкомасштабним вторгненням росії, Україна не відмовляється від своїх міжнародних зобов'язань та підтримує глобальний екологічний порядок денний. Ми продовжуємо втілювати реформи всередині країни та готові спільно з усіма учасниками працювати над текстом глобального договору для подоланням забруднення пластиком», - наголосив під час свого виступу у рамках засідання заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.

За оцінками експертів, за останні 30 років використання пластику зросло в чотири рази. Без нових заходів контролю за 20 років його виробництво збільшиться вдвічі, а кількість пластикових відходів, що потраплять в океан, - втричі.   

Наразі Україна успішно реалізувала низку важливих ініціатив, наприклад, щодо обмеження обігу на території нашої країни пластикових пакетів. Також опрацьовують питання обмеження обігу виробів з одноразового пластику.

Зазначається, що роботу над договором планують завершити до кінця цього року, а офіційно документ схвалять у 2025 році.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024