Українські лісівники розпочали співпрацю з американськими колегами

23 Квітня 2024, 14:38
Українські лісівники розпочали співпрацю з американськими колегами 505
Українські лісівники розпочали співпрацю з американськими колегами

ДП «Ліси України» розпочало стратегічну співпрацю з Департаментом природних ресурсів штату Вашингтон, США. 

Про це повідомляє голова ДП «Ліси України» Юрій Болоховнць після зустрічі з очільницею Департаменту природних ресурсів штату Вашингтон Хіларі Френц. 

Адаптація до глобального потепління

Основним напрямом співпраці є лісове господарство та боротьба з глобальним потеплінням. 

США вже вкладають значні кошти у масштабні дослідження, спрямовані на вивчення та адаптацію лісів до змін клімату. Ці дослідження передбачають визначення оптимального породного складу для збільшення стійкості лісу в умовах змінюючогося клімату.

Українські лісівники отримають можливість користуватися останніми досягненнями американських досліджень та використовувати їхні рекомендації для підвищення ефективності лісового господарства.

Досвід США у боротьбі з лісовими пожежами

Другим важливим аспектом співпраці стане боротьба з лісовими пожежами. У США цей проблема перебуває на надзвичайно високому рівні, і вона не обмежується лише технічними можливостями.

Важливо також аналізувати та використовувати ефективні методи організації процесу боротьби з пожежами.

Як у США управляють лісами

Крім того, у рамках співпраці передбачається обмін досвідом щодо сучасних світових практик у лісовому господарстві та управлінні лісовими ресурсами. Важливим аспектом є адаптація української нормативної бази до сучасних викликів, зокрема, з урахуванням екологічних та економічних аспектів.

Одним з прикладів успішного поєднання економіки та екології є дерев'яне будівництво, яке широко застосовується у США. Партнери також обговорили можливості розвитку цього напрямку в Україні, зокрема, з використанням деревини як вуглецевого зберігання та засобу адаптації лісів до зміни клімату.

Завершивши зустріч, сторони підписали документ про співпрацю, що відображає їхнє бажання спільно працювати над розв'язання важливих проблем лісового сектору та сприяти сталому розвитку обох країн.

Юрій Болоховець та Хіларі Френц
Юрій Болоховець та Хіларі Френц

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024