Як війна впливає на ліси України

23 Квітня 2024, 10:37
Як війна впливає на ліси України 1451
Як війна впливає на ліси України

Війна підвищує ризики лісових пожеж, що вимагає більш екологічно безпечного управління лісами. 

Про це йдеться у науковій статті опублікованій на Stientific Reports. 

З 24 лютого 2022 року Україна переживає повномасштабну військову агресію, ініційовану Росією. Відтак значні території на півдні та сході країни зазнали масованих артилерійських обстрілів і постраждали від різноманітних військових дій, у тому числі й ліси. 

Масштаби екологічної шкоди українській території, спричиненої російською агресією, є величезними, хоча повний їх розмір наразі залишається невідомим через війну. Значні частини пошкодженого лісу перебувають на непідвладних територіях або є замінованими, відтак визначити ступінь збитків можливо лише за допомогою дистанційного зондування, тобто супутникових знімків, картографування та аналізу. 

Військові дії та пов’язані з ними лісові пожежі серйозно підірвали функції екосистем, забруднюючи та знищуючи їх.

У період із початку повномасштабного вторгнення саме пожежі, що спричинені військовою агресією, є основною причиною знищення лісів. 

Науковці зазначають, що найбільша пожежна небезпека від пошкоджень у лісах Херсонщини, де 89% лісів, що зазнають пошкодження, потенційно можуть зазнати пожеж. 

Як зменшити обсяги пожеж у лісах, внаслідок війни

Для підвищення  безпеки лісів у воєнний та післявоєнний період науковці закликають розробити програму довгострокового моніторингу пошкоджених територій з використанням польових інвентаризацій (там де це можливо).

Покращення рівня моніторингу внаслідок удосконалення дистанційного зондування забезпечить зниження ризиків неконтрольованого поширення пожеж. 

Також важливим кроком до підвищення рівня безпеки є «пожежобезпечна» політика відновлення лісів.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024