Період паводків: як на Рівненщині борються із зайвою водою

22 Квітня 2024, 14:44
Період паводків: як на Рівненщині борються із зайвою водою 373
Період паводків: як на Рівненщині борються із зайвою водою

В області здійснюють заходи  пов’язані із попередженням шкідливої дії вод, включаючи протипаводковий захист сільськогосподарських угідь та інших об’єктів. Всі заходи реалізовують з метою мінімізації економічних, соціальних та екологічних збитків від затоплення земель внаслідок повеней і паводків.

Про це йдеться на сайті Державного агенства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм. 

Для запобігання повеней та паводків на Рівненщині цілодобово спостерігають за рівнем води на 113 водомірних постах.

На жаль, значна кількість тало-дощових вод призвела до виходу на заплаву практично всіх основних річок області, постраждали понад 4300 домогосподарств із загальною чисельністю приблизно 15 тисяч осіб.

Особливо складна ситуація спостерігається на сільськогосподарських землях, де постраждало майже 380 квадратних кілометрів сільськогосподарських угідь, що становить близько 25% від загальної площі на меліорованих землях Сарненського та Вараського районів. Це створило серйозну загрозу для весняної посівної кампанії та продовольчої безпеки регіону.

Для захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь працівники Міжрайонного управління водного господарства задіяли 51 насосну станцію, відвівши понад 54 мільйони кубометрів води, використавши майже 900 тисяч кіловат-годин електроенергії.

На початку лютого 2024 року у результаті танення снігу та періодичного випадання атмосферних опадів, на водних об’єктах спостерігався підйом рівнів води. 

Подекуди на малих річках у пониззі русла фіксувалось незначне підтоплення прилеглих луків – як наслідок підйому рівня ґрунтових вод та вихід води на заплаву (річка Іква, річка Путилівка). У меліоративних каналах рівень води підвищився на 30-50 сантиметрів та становив 70-150 сантиметрів.

Після 20 лютого почалось поступове пониження рівня води в меліоративних каналах, а через декілька днів – на малих та середніх річках. Березень 2024 року здебільшого характеризувався сталими рівнями води у меліоративних каналах та на малих і середніх річках.

На території високої ймовірності утворення паводків та повеней важливо постійно контролювати та регулювати рівні води за допомогою насосних станцій. Хоча вода наразі не досягла критичного рівня, проте повільне спадання рівнів у річках та високий рівень ґрунтових вод вимагають постійного нагляду.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024