На Рівненщині реалізують сім міжнародних екологічних проєктів

22 Квітня 2024, 13:13
На Рівненщині реалізують сім міжнародних екологічних проєктів 421
На Рівненщині реалізують сім міжнародних екологічних проєктів

Громади області запровадять заходи боротьби з пожежами та підтопленнями, охорони заповідників та покращення якості води. 

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація. 

У межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 на Рівненщині заплановані сім проєктів.

«Ці проєкти будуть реалізовані в Гощанській, Миляцькій, Вирівській, Зорянській, Клесівській, Привільненській, Городоцькій та Рівненській громадах. При цьому партнерами зі сторони Польщі будуть громади з Підляського, Люблінського та Мазовецького воєводств. Впровадження ще двох ініціатив принесуть користь загалом для області. Усі проєкти розраховані на 2 роки. За умовою програми кожен партнер отримає 90% коштів від суми, решту суми – мають профінансувати громади», – розповіла начальниця Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції РОДА Ольга Ютовець.

Всі проєкти реалізовуватимуть за трьома тематичними напрямками: 

  • Проєкти, спрямовані на запобігання стихійних лих і катастроф;
  • Проєкти, спрямовані на підвищення якості води та покращення управління водними ресурсами;
  • Проєкти, спрямовані на збереження біорізноманіття та зеленої інфраструктури.

Проєкти, спрямовані на запобігання стихійних лих і катастроф

До першого напряму увійшли три проєкти: 

Перший проєкт – «Спільна співпраця у боротьбі з пожежами та стихійними лихами у Грубешівському районі та Рівненській області». Сума європейських коштів, яку отримають громади – 672 500 євро. Основна частина витрат буде спрямована на придбання спецтехніки та обладнання для укомплектування добровільних пожежних команд чотирьох тергромад. Це Гощанська, Миляцька, Вирівська та Зорянська територіальна громада. У межах проєкту добровольці також вивчать досвід своїх польських колег.

Другий проєкт – «Вогне- та водонепроникні. Співпраця служб цивільного захисту Любліна та Рівного». Сума європейських коштів, яку отримає Рівненська громада – 252 900 євро. Програма передбачає посилення співпраці між службами цивільного захисту обох міст, а також заходів для підвищення рівня систем протипожежного та протипаводкового захисту.

Третій проєкт – «Пожежники-волонтери на варті довкілля. Транскордонні дії для запобігання наслідків зміни клімату». Сума європейських коштів – 512 100 євро. Виконавцями проєкту є ГО «Асоціація добровільних пожежних команд України» у партнерстві з єврорегіоном «Буг». За проєктні гроші придбають обладнання, одяг для усіх добровільних пожежних команд Рівненщини. Усі підрозділи пройдуть спецнавчання у Польщі.

Проєкти, спрямовані на підвищення якості води та покращення управління водними ресурсами

Другий напрям представлений двома проєктами:

Четвертий проєкт – «Розвиток каналізаційної інфраструктури та покращення управління стічними водами у Рівному та Любліні». Сума європейських коштів, яку отримає Рівненська громада – 1,2 мільйона євро. Основна ідея проєкту полягає у вирішенні критичної проблеми для обласного центру – замінити каналізаційні колектори у межах вулиць Чорновола та раойну Басового Кута. 

П’ятий проєкт – «Транскордонні екологічні рішення в гмінах Папротня та Клесів». Сума європейських коштів, яку отримають громади 1,3 мільйона євро. Ініціатива дозволить повністю замінити водоочисні та каналізаційні споруди та запровадити автоматизований облік спожитої води в Клесівській громади. Також громада вивчатиме європейський досвід з питань управління водними ресурсами, аби надалі впроваджувати кращі практики на своїй території.

Проєкти, спрямовані на збереження біорізноманіття та зеленої інфраструктури

До третього напряму  увійшли ще два проєкти: 

Проєкт шостий – «Створення системи моніторингу для збереження біорізноманіття на природоохоронних транскордонних територіях». Проєкт реалізуютьу Нобельскому національному природному парку та польському Нарвянському національному парку. Сума грантових коштів, яку отримає українська сторона – 1,1 мільйона євро. У межах проекту створять моніторинговий Центр з лабораторією для досліджень біорізноманіття у межах Нобельського парку. Також партнери спрямують зусилля на моніторинг біорізноманіття та напрацювання спільних екопрограм.

Проєкт сьомий – «Розвиток зеленої інфраструктури на транскордонній території гміни Сєдльце, Городоцької та Привільненської громад». Сума європейських коштів, яку отримають громади – 131 500 євро. Гроші спрямують на облаштування екологічних парків-місць для покращення ментального здоров’я людей, які постраждали від війни, зокрема, дітей та молоді.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024