Два роки довкільних реформ в умовах війни: Україна рухається в Євросоюз

16 Квітня 2024, 10:26
Два роки довкільних реформ в умовах війни: Україна рухається в Євросоюз 290
Два роки довкільних реформ в умовах війни: Україна рухається в Євросоюз

Україна просувається на шляху до Європейського Союзу та зміцнення захисту довкілля. 

За дворічний період війни з Росією в країні проводяться роботи над реформами та політикою у сфері охорони навколишнього середовища, які принесли значні досягнення та стали важливим кроком вперед для України. Про це йдеться на особистій фейсбук-сторніці міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця. 

Одним із ключових аспектів роботи стало розуміння важливості захисту довкілля навіть в умовах війни. З моменту початку вторгнення Росії в Україну розробили методики обрахунку збитків для природи та створили цифрові інструменти для ефективного моніторингу. 

За цей час експерти зафіксували майже 4 500 злочинів проти української природи, а розмір завданих збитків сягає майже 2,4 трильйона гривень.

Євроінтеграційні екологічні реформи

Попри війну, Україна не втрачає зв'язку з європейськими цілями. За оцінками Єврокомісії, країна отримала високу оцінку за прогрес у сфері євроінтеграції, особливо в законодавчій сфері. Лише за 2022-2023 роки в країні схвалили 13 законів, спрямованих на захист довкілля та відповідну інтеграцію до європейських стандартів.

Зміна клімату

Україна також активно включилася у глобальний кліматичний діалог. Країна стала активним учасником Кліматичного саміту ООН, а 2024 рік оголошено роком кліматичного діалогу в Україні. Попереду – запуск системи торгівлі квотами на викиди та підготовка до входження в кордони механізму СВАМ (Механізм прикордонного коригування викидів вуглецю).

Інші екологічні досягнення України

У реформуванні сектору надрокористування та управлінні відходами країна досягнула успіхів, а реформа лісового господарства наближається до завершення. Новий підхід до менеджменту у сфері природно-заповідного фонду також приносить свої плоди, забезпечуючи ріст прибутковості національних парків.

Реанімація реформи державного екологічного контролю виявилася важливою в умовах війни, підкреслюючи необхідність ефективного екоконтролю в будь-яких обставинах. Державна екологічна інспекція України здійснює непохитну діяльність, що викликає захоплення та зацікавленість світового співтовариства.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024