Єврокомісія підтримала Директиву про енергоефективність будівель

15 Квітня 2024, 16:28
Єврокомісія підтримала Директиву про енергоефективність будівель 347
Єврокомісія підтримала Директиву про енергоефективність будівель

Європейська комісія офіційно завершила процесу ухвалення посилених правил щодо енергетичної ефективності будівель. Це становить ще один важливий крок у рамках реалізації Європейської зеленої угоди. 

Про це йдеться на сайті Єврокомісії. 

Це законодавство встановлює стандарти для держав-членів ЄС з метою зменшення викидів та ефективного використання енергії в будівлях по всій Європі – від приватних будинків до громадських споруд, таких як школи та лікарні. Це сприятиме покращенню якості життя та здоров'я людей.

Директивою передбачені амбітні цілі для зменшення загального споживання енергії будівлями в ЄС, з урахуванням національних особливостей. Державам-членам залишається вільний вибір у тому, яким чином націлювати будівництво та які заходи вживати, проте вони зобов'язані визначити власну національну траєкторію для зменшення енергоспоживання будівлями.

Зазначається, що держави-члени ЄС, мають зменшити середнє споживання первинної енергії житловими будинками на 16% до 2030 року та на 20-22% до 2035 року. 

Нове законодавство також передбачає стимули для реконструкції будівель, зокрема заходи, спрямовані на зменшення енергетичної бідності та підтримку вразливих клієнтів.

Крім того, нове законодавство встановлює стандарт «нульових викидів» для нових будівель (побудованих з 2030 року), що сприятиме зменшенню використання імпортованого викопного палива та підвищить енергетичну незалежність Європи. Зокрема нові житлові та нежитлові будинки повинні мати нульовий рівень викидів від викопного палива станом на 1 січня 2028 року для державних будівель і з 1 січня 2030 року для всіх інших нових будівель

Переглянута Директива містить інноваційні положення щодо використання сонячної енергії в будівлях та стимулює впровадження сонячних електростанцій. Крім того, будуть припинені субсидії на встановлення автономних котлів, що працюють на викопному паливі.

Завдяки цим заходам ЄС збільшить енергетичну ефективність та зменшить вплив будівель на зміну клімату. Нові стандарти та підтримка фінансових заходів сприятимуть створенню більш стійких, енергоефективних та здорових будівель у всіх державах-членах.

Наступним кроком буде перенесення цієї Директиви у національне законодавство держав-членів, що сприятиме швидкій і ефективній реалізації нових стандартів у всій Європі.  

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024