Товстолобики – одні із найпоширеніших видів риби, особливо на півдні: все через їхню екологічну роль

12 Квітня 2024, 10:12
Товстолобики – одні із найпоширеніших видів риби, особливо на півдні: все через їх екологічну роль 395
Товстолобики – одні із найпоширеніших видів риби, особливо на півдні: все через їх екологічну роль

Майже в кожній прісноводній водоймі Одеської області присутні товстолобики. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Зокрема мова йде про такі види як: білий товстолобик, строкатий та їх гібриди.

Ці види риб належать до сімейства коропових та є рослиноїдними. Білий товстолобик надає перевагу саме харчуванню водною рослинністю, в той час, як строкатий та гібриди полюбляють ласувати дрібними рачками та молюсками.

Популярність цього виду риби зумовлений її екологічною важливістю для прісноводних водойм. Оскільки ці риби є рослиноїдними, вони допомагають контролювати зростання водоростей та інших рослин у водоймах, що дає змогу запобігти забрудненню та деградації водних екосистем. 

Товстолобики, поїдаючи водорості, покращують якість води у водоймі. Насамперед це стосується збільшення розчинного кисню. Оскільки під час розкладання водоростей мікроорганізмами відбувається процес деградації, який використовує доступний кисень у воді. Це може призвести до зниження рівня розчиненого кисню у воді, що негативно впливає на рибу та інші водні організми, призводячи до їх загибелі.

Також варто відмітити невибагливість товстолобиків до якості та температури води, що в комплексі робить цей вид риби одним із найпоширеніших у прісноводних водоймах. 

Одними з найбільш продуктивними для вирощування товстолобиків на Одещині є придунайські озера Кагул, Ялпуг, Китай та інші. Наприклад, вилов в озері Кагул може досягати більше 600 тон на рік.  

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024