На Закарпатті орнітологи ведуть трансляцію з гнізда червонокнижної сови

03 Квітня 2024, 19:35
Гніздо сипухи. Кадр з відео Українського товариства охорони птахів на Закарпатті 582
Гніздо сипухи. Кадр з відео Українського товариства охорони птахів на Закарпатті

На Закарпатті у межах проєкту зі збереження сипухи ведуть пряму трансляцію над пташиним гніздом.

2 квітня камера зафіксувала, як вилупилось перше пташеня в кладці сипух 2024 року. Про це розповідають на фейсбук-сторінці Українського товариства охорони птахів на Закарпатті.

Сипуха – вкрай рідкісний птах для України. Це переважно осіла сова, єдиний вид роду і родини у фауні нашої країни.

Відеоспостереження за птахами ведуть з 2022 року. Камери встановили на одній з гніздових скриньок, яка розташована в селі Бакта Закарпатської області. Проєкт реалізовують у партнерстві з Союзом охорони природи й біорізноманіття Німеччини.

Вебкамеру встановили на горищі приватної садиби, де знаходиться штучна гніздівля. 

«Ще кілька років тому сипухи також влаштовували домівку під карнизом даху цієї будівлі, але пташенята постійно випадали з гнізда. Тож встановлення будиночка в рамках проєкту розв'язало питання безпеки для потомства», – розповідають орнітологи. 

Триває новий гніздовий сезон і вже запустили трансляцію 2024 року. Спостерігати за сім’єю сипухи можна на YouTube каналі. Там встановлення зовнішня камера. А заглянути в саме гніздо можна на сайті товариства за посиланням.  

Довідково. Онлайн-трансляція зі штучної гніздівлі сипухи — один з інструментів екопросвітницької діяльності. Спостереження за життям сови в її природному середовищі безпечне для птаха та цікаве для широкої громади. Можна бачити як у сипухи поступово з’являється кладка, як самець дбає про самку до появи пташенят, як підростають молоді сипухи. Також це цінна інформація для орнітологів, яка допомагає досліджувати сову. 

Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024