Рубка на прибережній території: чим це небезпечно

03 Квітня 2024, 17:09
Рубка на прибережній території: чим це небезпечно 378
Рубка на прибережній території: чим це небезпечно

У природно-заповідному фонді Ковельського району зафіксували факт незаконної рубки у прибережній території. 

Про це Еко.Району відомо із офіційного ресурсу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України ЕкоЗагроза, де зареєстроване відповідне звернення №001458 від 1 квітня 2024 року.

Мова йде про Озерянський заказник, де невідомі особи здійснили рубку у прибережній території, до 15 метрів від водойми озера Пісочне.

Зазначимо, що відстань до водоймища, на якій можна рубати дерева, є різною та залежить від ряду факторів, насамперед типу та структурного складу ґрунтового покриву та кута нахилу. 

В Україні ця відстань становити від 15 до 50 метрів, залежно від конкретних умов та регіону. Наприклад, у визначених особливо цінних або охоронюваних природних територіях ця відстань є більшою ніж на ділянках, що не мають особливого значення.

Наслідки рубки у прибережній території 

Рубка дерев у прибережних територіях призводить до різних видів шкоди для довкілля, особливо якщо вона виконується без належного планування та урахування екологічних наслідків.

Зокрема незаконна рубка у безпосередній близькості до водойми призводить до: 

  • зниження стабільності ґрунту та збільшення ризику ерозії, що порушує рівновагу екосистеми та негативно впливає на якість водних та ґрунтових ресурсів;
  • зміни природний ландшафт прибережної зони, що впливає на естетику та екологічну цінність території. 

Окрім цього, дерева в прибережних зонах відіграють важливу роль у регулюванні водних ресурсів, фільтрації забруднень, та наданні притулку для багатьох видів рослин і тварин. Тому рубка дерев може порушити ці екосистемні функції. 

Також рубка дерев - це втрата різноманіття видів рослин і тварин, які проживають у прибережних зонах, а також призвести до зниження життєвого простору для диких тварин. 

Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024