За нищення городини люди їх убивають: червонокнижні хом’яки на межі зникнення
Популяція червонокнижного хом’яка європейського стрімко знижується.
Про це повідомляє UAnimals.
Хомяк європейський зберігає свої розміри із часів льодовикового періоду. Цей червонокнижний вид у п'ятеро більший за інші види хом'яків.
Де можна зустріти хом’яка європейського
Раніше цих тварин було дуже багато. Проте нині їх чисельність скорочується.
На півдні та сході України хом'як європейський майже повністю зник. Популяція трохи більша на заході, також є осередки тварин на Чернігівщині та Полтавщині.
Чому популяція зменшується
Хом'яки вимирають через зміну клімату. Цей червонокнижний вид адаптувався до тривалої зими й сплячок. Зараз зими тепліші й часто хом'яки виходять зі сплячки посеред зими. А тварини витрачають дуже багато енергії на те, аби заснути та прокинутися, тож такі «гойдалки» — шкідливі для них.
На заході України багато приватних городів, а хом'яки люблять оселятися в таких місцинах, але власники землі переслідують хом'яків — людям важливо зберегти врожай.
За прогнозами, цей вид повністю зникне до 2050 року.
Як не вбивати червонокнижних хом'яків і зберегти врожай
Якщо ви побачили на ділянці хом'яка, то знайте, що їх можна евакуювати.
Для цього потрібно звернутися до організації Центр порятунку хом’яків, сфотографувати тварину чи зняти на відео, для її ідентифікації.
Довідково: Хом'як європейський більший за звичайних хом'яків, має триколірний окрас, а іноді ці тварини бувають повністю білі або чорні.