На Півдні України планують підвищити інтенсивність висадки лісу

04 Березня 2024, 17:43
Висадка лісу 567
Висадка лісу

Площа лісів у Одеській та Миколаївській областях становить 134 тисячі гектарів. 

Про це повідомляє директор Південного лісового офісу Олександр Грицай в блозі для Української правди. 

При цьому загальний лісовий фонд областей становить 224 тисячі гектарів, тобто ще 90 тисяч гектарів потенційно можна заліснити. 

У 2023 році на Одещині та Миколаївщині заліснили понад 3 300 гектарів, тобто висадили більше, ніж за десять останніх років. План 2024 року – 5 200 гектарів.

Три четверті ділянок, на який планують висадити ліс у 2024 році – це деградовані, виснажені сільгоспвиробництвом землі, де колись вирощували кукурудзу, соняшник, пшеницю.

Ще чверть – галявини, які утворилися в середині лісу внаслідок пожеж, всихання, хвороб. 

Основні культури, що будуть висаджувати у цьому році – сосна кримська, дуб черешчатий, ясен.

«Це наші українські породи. Ми не висаджуємо монокультури, як колись. Змішуємо листяні і хвойні породи у різних комбінаціях, таким чином досягаємо більшої стійкості. У деяких випадках – у балках, на схилах, там, де втрачений шар родючого ґрунту і проступає каміння, де жодне інше дерево рости не буде – висаджуємо акацію. Площа її висадки на порядок менше основних культур і рік до року практично не змінюється», – розповів лісівник. 

Основною задачею висадки нових лісів є адаптація до змін клімату, створення фонду, що очищуватиме атмосферне повітря від парникових газів. 

Також гостро постає питання використання степової унікальної екологічної зони для висадки лісу.

Раніше Еко.Район розповідав  про 20% ділянок Миколаївщини, що планували заліснити, непридатні для цього, через степову рослинність. 

 

Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024