В Україні виділять 4 мільярди євро на утилізацію сміття

01 Березня 2024, 15:18
В Україні виділять 4 мільярди євро на утилізацію сміття 918
В Україні виділять 4 мільярди євро на утилізацію сміття

Міндовкілля  планує 4 мільярди євро проєктів з утилізації та сортування відходів. 

Про це повідомляє Украінформ. 

У міністерстві визначили, що для боротьби із відходами потрібно реалізувати 200 перспективних проєктів з обробки різних видів сміття. 

«Ми проаналізували проблематику кожного регіону, вивчили обсяги утворення відходів та їх склад, а ще досвід європейських країн. У результаті сформували план розміщення нових заводів з обробки відходів по Україн», – повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Наразі в країні планують реалізвати кілька першочергових проектів, зокрема: 

На Київщині планують будівництво двох нових сміттєпереробних заводів, послуги яких охоплять щонайменше 1,5 млн мешканців. Разом перероблятимуть 470 тис. тонн відходів на рік.

Планують створити систему глибокого сортування відходів  з виділенням ресурсоцінних матеріалів (металобрухту, скла, пластику) та переробка органічних відходів з подальшим виробництвом біометану. Такі заводи сміттєпереробки побудують у Київській та Івано-Франківській областях.

На Полтавщині планують будівництво чотирьох заводів – по одному в Лубнах, Кременчуку, Полтаві та Кобеляках, що допоможе утилізувати значний відсоток відходів, із 280 тисяч тонн, що утворюється в області щорічно. 

Такий же проєкт працюватиме на Одещині, де створять сім сміттєпереробних заводів, які розв'яжуть проблеми із відходами щонайменше 2,3 мільйона українців. Щороку в області захоронюють близько 1,5 мільйона тонн відходів. 

Також заходи управління відходами заплановані у Закарпатській, Сумській та Харківській областях. 

Нині на території України працює 17 підприємств переробки макулатури, 35 з переробки пластику і ще 27 займаються склобоєм. 

При цьому компанії завантажені лише на 40%, а сировину імпортують з інших країн, сплачуючи значні кошти, зокрема Еко.Район раніше повідомляв, що Україна купує понад 200 тисяч тонн сміття щороку, а за пів року купила макулатури на 38 мільйонів доларів. 

 

Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024