Паводки мають негативний вплив на річки: як їх уникнути

21 Лютого 2024, 16:26
Паводок на річці 683
Паводок на річці

Весняні підтоплення мають значний екологічний вплив на річки і їх навколишнє середовище, забруднюючи води та збіднюючи їх біорізноманіття. 

Насамперед води, що підтоплюють сільськогосподарські угіддя та інші території у заплавах річок, забруднюють річки шкідливими речовинами та сміттям.

Після підтоплень річки можуть втратити біорізноманіття, внаслідок знищення або пошкодження природних місць мешкання тварин і рослин, таких як вологі ліси, болота та інші екосистеми. 

Рух води під час підтоплень є причиною утворення ерозійних процесів вздовж берегової лінії річки, що призводить до втрати родючого ґрунту та забруднення води.

Як боротися із паводками

На Поліссі, через погодні умови, а саме велику кількість опадів (дощ, сніг), а також особливості рельєфу та гідрологічні особливості регіону (низини, болотиста місцевість) підтоплення є частим явищем.  

Для запобігання утворення підтоплень слід застосовувати заходи адаптації до особливостей місцевості, які зменшують ризики підтоплень. 

До таких заходів належить регулювання стоку води, що включає будівництво водоупорних споруд, таких як греблі та дамби, які контролюють рівень води в річці та запобігають підтопленням, паводкам та повеням. 

Також на території, що має схильність до підтоплень, створюють дренажні системи та штучні водойми, які регулюють рівень води та збирають надмірну вологу. 

Серед інших заходів є укріплення річище річок, а також використання передових технологій для моніторингу погодних умов та рівня води, що дозволяє вчасно попереджати про можливість збільшення рівня води у річках і приймати необхідні заходи для їх запобігання.

Читати також: Затоплення сільськогосподарських угідь та будинків: що прогнозують на Волині та Рівненщини  

Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024