Презентувати «Екологічний договір для України»: про що цей документ

09 Лютого 2024, 18:43
Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни. Фото: Андрій Єрмак 1253
Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни. Фото: Андрій Єрмак

Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни презентувала президенту «Екологічний договір для України». 

Презентація відбулась 9 лютого. Про це повідомив у своєму Телеграмі глава офісу президента Андрій Єрмак. 

Єрмак очолює цю групу разом з віцепремʼєр-міністеркою та міністеркою закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем. 

У заході взяли участь представники групи: віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гаутала, комісар Європейського Союзу з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс, колишній член парламенту Аландських островів Саймон Холмстрьом та член парламенту Швеції Ребекка ле Муан.

З української сторони до заходу долучилися: перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, Генеральний прокурор Андрій Костін, мої радники Дарія Зарівна та Олександр Бевз.

«Володимир Зеленський відзначив важливість розробки механізмів із подолання наслідків війни для навколишнього середовища.Глава держави високо оцінив Екологічний договір для України, напрацьований Міжнародною робочою групою. Він акцентував, що цей документ важливий у контексті імплементації восьмого пункту Української формули миру, який стосується екологічної безпеки», – пише Єрмак. 

Цей договір містить 50 рекомендацій. Рекомендації стануть основою для презентації на першому Глобальному саміті миру для всього світу дій у подібних ситуаціях, які дали б змогу оцінити збитки та отримати репарації за завдану довкіллю шкоду.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024