стрічка

В об’єктив фотокамери у заплаві річки Стохід потрапив щиглик

09 Лютого 2024, 14:59
Щиглик. Кадр з відео Віти Домашич 426
Щиглик. Кадр з відео Віти Домашич

Яскравий зимувальний птах щиглик потрапив в об’єктив у заплаві річки Стохід. 

Відео авторки Віти Домашич опублікували на фейсбук-сторінці нацпарку «Прип'ять-Стохід». 

Щиглик – веселий, жвавий, спритний, з гарним оперенням птах, представник родини в'юркових. Довжина тіла щиглика близько 12 см, розміром він приблизно з горобця, проте набагато стрункіший.

Птахи в Україні гніздові, осілі й кочові.

«У природі визначаються за яскравим, характерним забарвленням і голосом. Характерний позивний звук «чі-і-віт». У польоті весь час щебечуть «піть-піть-піть». Пісенька самця не складна, але приємна, мелодійне щебетання, яке закінчується протяжливими свистячими звуками. Живляться переважно насінням різних трав'янистих рослин, у тому числі багатьох бур'янів, але навесні й влітку охоче їдять комах. Пташенят вигодовують теж комахами», – розповідають природоохоронці. 

Це весела, рухлива, спритна в русі пташка. Улюблені місця – сади, парки, полезахисні смуги, острівні переліски, заплавні ліси, але завжди на узліссі, на галявинах, де є зарості бур'янів, насінням яких щиглики живляться.

Птахи корисні й декоративні. Щиглики винищують шкідників, особливо, тлю, а також насіння бур'янів, що приносить незаперечну користь. 

Коментар
04/03/2024 Неділя
03.03.2024
02.03.2024
01.03.2024
29.02.2024