стрічка

В Україні запрацює європейська система торгівлі викидами СО2: коли це трапиться

29 Листопада 2023, 12:12
В Україні запрацює європейська система торгівлі викидами СО2: коли це трапиться 1739
В Україні запрацює європейська система торгівлі викидами СО2: коли це трапиться

Україна наближається до європейського законодавства у сфері управління викидами СО2. Для цього в країні запускають систему торгівлі викидами європейського зразка.

Про це повідомляє заступниця міністра охорони довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва.

Питання управління викидами СО2 в Україні набуває все більшої актуальності. Все тому, що Україна вже отримала статус кандидата у члени Євросоюзу, тому у нас вимагають наближення законодавства до європейського, це й стосується зменшення викидів вуглецю в атмосферу. 

На сьогодні в Європі система торгівлі відходами є основним інструментом скорочення викидів СО2 підприємствами.  

В Україні вже діє система торгівлі відходами, але вона різко відрізняється від європейської. Наші підприємства платять 30 гривень за одну тонну, у Євросоюзі ця цифра в десятки разів більша.

«Для Міндовкілля одним із основних завдань є зменшення викидів парникових газів в навколишнє середовище», – зрозповіла Вікторія Киреєва. 

Заступниця міністра зазначила, що у 2024 році Міндовкілля ухвалить рамковий закон та ухвалить концепцію системи торгівлі викидами. 

У 2025 році відбудуться роботи з ухвалення технічного закону, а у 2026 році систему торгівлі відходами запустять в Україні. 

«Запустити систему торгівлі відходами Україні буде значно складніше, ніж це робили інші країни, адже в Україні триває війна, а розвиток економіки та бізнесу відрізняється від країн Європи. Тому нам важливо об’єднатися над цим завданням, а не протистояти одне одному», – зазначила Вікторія Киреєва. 

 

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
02.03.2024
01.03.2024