У Миколаєві в річці впала вода до критичної позначки: у чому причина

21 Листопада 2023, 16:32
Річка Південний Буг 936
Річка Південний Буг

Рівень води в річці Південний Буг впав нижче критичної відмітки. Це обмежує судноплавство у водоймі. 

Про це пише Суспільне. 

З 18 листопада рівень води через пориви вітру почав знижуватись. 

Зазначається, що таке явище можливе у річці при північному чи північно-східному вітрі. 

«На вихідні виходив активний циклон з центром на Чорне море, і це сприяло вітряній тривалій погоді на всьому півдні України. на ранок 19 листопада вітер посилився до північно-східного 15-20 метрів за секунду і з 8:00 до 12:00 зафіксований найменший рівень – це 378 сантиметри», – розповіла начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень Галина Хоренженко.

Довідково: 425 сантиметра – стихійна критична відмітка, за якої рух суден у Південному Бузі обмежений. 

Експерти зазначають, що вода у річці відійшла від берега на 20-50 метрів. 

«Вода за даними гідропостів відійшла на 20-50 метрів від звичного свого рівня. Ситуація, яка наразі спостерігається вона не пов’язана зі спуском води з Олександрівського водосховища, тут інші фактори. Це суто нагоні явища, які спостерігаються час від часу, але не в такому масштабі, як зараз. Основні збитки завдається морській інфраструктурі та торговельній, адже зараз вона не працює, тому про збитки ми сказати не можемо», – розповів начальник водокористування та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів Дмитро Єфименко.

19 листопада вітер змінився на північно-західний і вода, яку вигнало в море, почала повертатися, говорить начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень.

Зменшення рівня води у Південному Бузі вплинуло на рослинний та тваринний світ річки та Чорного моря. 

«Це достатньо природний процес, це був нагін води й потім така компенсація – відтік води. Як сам шторм, так і відтік води носять свої впливи на різні види, або на забруднення водойм, коли просто сміття, яке є змивається в водні об’єкти», – розповіла екологиня Інна Тимченко.

Також екологиня зазначила, що зниження рівня води могло вплинути й на зрошувальну систему полів, утім сезон вже закінчився, тому жодних збитків сільськогосподарській сфері це не завдало.

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024